Cloud Flare Nedir , Nasıl Çalışır ?

Merhaba Değerli Ziyaretçimiz;
Cloud Flare Nedir?

Cloud Flare web siteniz kapalıyken bile açık gibi gözükmesini sağlayacak, daha hızlı sayfalarınızın açılmasını sağlayacak, bot saldırılarına ve diğer hack saldırılarına karşı sizi koruyacak ücretsiz bir uygulamadır. Peki nasıl oluyor?

Cloud Flare mantığı
Cloud Flare ücretsiz bir DNS hizmeti diyebiliriz. Yani sitenizi Cloud Flare DNS’lerine yönlendirerek, web sitenize bir filtre uygulamış oluyorsunuz. Giriş yapan ziyaretçiler bu güvenli filtreden geçerek sitenize ulaşabiliyor. Bu sayede siteniz ve ziyaretçi açısından daha güvenli bir ortam sağlanıyor. Ayrıca sitenizin hızı gözle görülür biçimde artıyor. Bu Google Page Speed‘e de yansıyor.

Cloud Flare Üye olmak
Cloud Flare hizmetini kullanmak için üye olmanız şarttır. Cloud Flare sitesine girdiğimizde yukarıdaki menüde Sign Up bağlantısına tıklıyoruz. Gelen formu doğru bir şekilde doldurduktan sonra gerekli işlemleri gerçekleştiriyoruz.

Cloud Flare Site Tanımlamak
Cloud Flare üye olduktan sonra karşımıza site tanımlama sayfası geliyor. “Step 1: Enter Your Domain” bölümüne Cloud Flare tanımlamak istediğimiz web sitemizin alan adını yazıyoruz.
“Step 2: Check Your DNS” bölümünde geçerli NS adreslerimiz doğrulanıyor.
“Step 3: Confirm CloudFlare” NS adreslerimizi değiştirdiğimiz hesabımızı doğruluyoruz.
“Step 4: Update Your Name Servers” 4. adımında yeni Cloud Flare Name Serverlarımızı eskisiyle değiştiriyoruz.
Hepsi bu kadar. Ayrıca 2. adımda gerekli bilgi edinme amacıyla Video tanıtımı mevcut. Ayrıca dikkat etmeniz gereken bir konuda var, sitenizi doğruladıktan sonra cloud flare hesabınıza alt alan adlarınızı sonradan belirlemeniz gerekiyor. Aksi taktirde hata sayfalarıyla karşılaşabilirsiniz.

İyi çalışmalar…

Hızlı Yanıt Ver