Domain Parking

by

Domain Parking Nedir?

Domain parking alan adının sahip olduğu doğal ziyaretçi kaynağından faydalanarak domaini parka çekip para kazanmaya denir. Örnek olarak eskiden web sitesi kurulu olan bir domaini kapatmaya karar verirseniz, sitenin sahip olduğu hit sayesinde bir süre daha para kazanmaya devam edebilirsiniz. Bunu yapmak için ise domaini reklam şirketine yönlendirmeniz gerekmektedir.

Domain parking yaparak para kazanmak isteyenlerin bir diğer faydalandığı yöntem ise; yanlış yazım ve telaffuz hatalarını içeren domainleri özel olarak bulup bunları parkinge çekmektir. Örnek olarak; bir İngilizce kelimenin, Türkçe okunuş domainini alıp parkinge çekebilir veya çok büyük, oturmuş hite sahip bir domainin ne şekilde yanlış yazılacağını klavyede deneyip bu harflerden oluşan domainleri alıp parkinge çekebilirsiniz.

Domain Parking ile Para Kazanırmıyım?

Eğer trafiği yüksek ve çok sayıda Domain parka çekmişseniz para kazanabilirsiniz. Para kazanmak için ise parka çektiğiniz domaine ziyaretçinin gelmesi ve parking şirketi tarafından sitenizde oluşturulan reklamlara ziyaretçilerinizin tıklaması gerekmektedir. Ayrıca parka çektiğiniz domainlerinizi yine Sedo’nun oluşturduğu park sayfasında satışa çıkarabilir ve domaini almak isteyen müşterinizle daha kolay bir şekilde iletişim kurabilirsiniz. Dipnot olarak reklamları tıklamaya kesinlikle teşvik etmemeli ve kesinlikle kendiniz tıklama yapmamalısınız. Aksi halde yapılan sıkı denetimlere takılır ve parking sisteminden atılırsınız. Minimum ödeme limitine ulaşırsanız ödeme talep edebilir, ödemenizi paypal veya banka havalesi yoluyla isteyebilirsiniz.

You may also like

Genel , Güncel

Fiziksel Sunucu Nedir ?

Fiziksel Sunucu (Dedicated) sanal sunuculardan farklı olarak donanım paylaşımı yapılmadan size özel sunucu satışı yapan firmaların kiraladığı sunucu tipidir. Bu yazımızda sizlere Fiziksel Sunucu Nedir, Fiziksel Sunucu ile Sanal sunucular arasındaki farklar nelerdir, neden fiziksel sunucu alınmalı gibi...