Filezilla Klasör Listesi Alınamadı Hatası

by

Filezilla ücretsiz ve dünya çapında çok kullanılan bir FTP programıdır. Son zamanlarda çıkan yazılım güncellemesinden sonra bazı sunucularda FTP bağlantısı kurulurken “Klasör listesi alınamadı” hatasıyla kullanıcılar karşı karşıya kalmaktalar. Bunun nedeni Filezilla programının veri transferinde güvenliği artırmak için TLS bağlantısı kurularak aktarımların gerçekleştirmesini sağlamak için yaptığı güncellemedir. EkonomikHost  tarafından sağlanan sunucu hizmetinde de benzer sorunla karşılaşan müşterilerimiz olmuştur. Bu sorunun sunucu tarafındaki kolunu gidermiş bulunmaktayız. Aşağıdaki birkaç adımı gerçekleştirerek güvenli ve sorunsuz bir şekilde bağlantı gerçekleştirebilirsiniz.

1. Adım: Bağlantı kurmak için gerekli FTP bilgilerini girdikten sonra “Bağlan” düğmesine tıklayın.

2. Adım: Bu işlemi yaptıktan sonra Filezilla size bilinmeyen bir sertifikalı sunucuya bağlandığınızı gösteren bir pencere ile uyarı verecektir. Uyarı penceresinin en alt sol köşesinde “Bu sertifikaya her zaman güven” ibaresine tik koyuyoruz ve “Tamam” düğmesine tıklıyoruz. Bundan sonra başarılı bir şekilde bağlantı kurmuş olacağız.

2. Adımın görsel olarak tanımlanması

 

You may also like

Güncel , Kontrol Paneli , Linux , Plesk Panel , Web Hosting , WHM / Cpanel , Windows

Linux ve windows hesabımda dosyalarımı nereye atmalıyım?

Web sitenize ait dosyalarınızı ftp programı aracılığı ile hostinginize bağlantı sağladıktan sonra “public_html” klasörüne yüklemeniz yeterli olacaktır. Web sitenize ait dosyalarınızı ftp programı aracılığı ile hostinginize bağlantı sağladıktan sonra “httpdocs” klasörüne yüklemeniz yeterli olacaktır.