FTP Üzerinden Yedek Alma

by

Bu makalemizde Filezilla üzerinden sitemizin dosyalarını nasıl yedekleyebiliceğimizi ve cPanel üzerinden gerekli yedeklerimizi nasıl alabiliceğimize değineceğiz.

1) Müşteri hesabınıza giriş yaptıktan sonra Hostinglerim -> Yönet diyoruz.

2) Hosting yönetimi ekranında sol menü üzerinde bulunan ” FTP Bilgileri “ butonuna tıklıyoruz.

3) FTP Bilgileri içerisinde FileZilla ile websitenizin dosyalarınıza ulaşabiliceğiniz tüm bilgiler mevcuttur. FTP Yazılımı bölümünde bulunan ” Filezilla FTP Yazılımı “ linki ile Filezilla programını indirebilirsiniz

4) FileZilla programını açarak FTP Bilgileri bölümünden aldığımız bilgiler ile ” Hızlı Bağlan “diyerek dosya dizinine ulaşıyoruz.

5) Bağlantı tamamlanmadan önce sertifika uyarısı vericektir bu noktada ” Tamam “ diyerek devam ediyoruz.

6) Bağlantı tamamlandığında düm dosyalarımız sağ tarafta ayrılmış panel üzerinde görüntülenecektir. ” public_html “ dizinine giriyoruz. (public_html dizini dışında herhangi bir dizinde bir değişiklik yapmayın lütfen.)

7) ” public_html “ dizinine girdikten sonra sol tarafta yer alan pencere üzerinden dosyalarımızı aktarmak istediğimiz klasörü seçiyoruz ve sağ tarafta tüm public_html dizinini seçerek sağ tıklayarak ” İndir “ diyoruz.

 

Bu işlemlerden sonra sitemizin dosyalarının yedeğini almış bulunuyoruz.

 

 

You may also like

Güncel , Kontrol Paneli

Whmcs panel kurulumu

Whmcs kurulum paketinde ki “whmcs” dizini içinde olan tüm dosyaları sistemi kurmak istediğiniz ftp alanına upload edin. Upload işleminden sonra “configuration.php.new” adlı dosyanın adını “configuration.php” olarak değiştirin ve alttaki dosya ve dizinlere chmod 777 izni verin....