Google Adwords Nedir?

by

Siteniz için Adwords reklamı verirseniz, sitenize bu reklamlarla ilgili ziyaretçi gelirse bu şekilde ödeme yaparsanız. Yani Google Adwords sizin sitenize her gönderdiği ziyaretçi başına ücret almaktadır. Sadece reklamınızın ziyaretçi tarafından arama motorunda gözükmesi size herhangi bir maliyet getirmez.

Google Adwords ilk çıktığı zamanlarda küçük çaplı işletmelerin reklamını yapmak üzere oluşturulmuştur, fakat daha sonraları büyüyüp daha geniş kitlelere hitap etmeye başlamıştır. Adwords’e reklam vermek için sabit bir bütçe gerekmez. Çok küçük 10-15 TL gibi ücretlerle reklam verebileceğiniz gibi, yüksek meblağlarda da reklam oluşturabilirsiniz. Burada bütçe yönetimi tamamen sizin seçiminize bağlıdır. Adwords reklamları istediğiniz gün ve saatlerde yayınlayabilir, yayınlanmasını istemediğiniz zamanlarda ise pasif hale getirebilirsiniz. Her site sahibi Google Adwords ile kısa süreler içerisinde reklamını oluşturup, anahtar kelimelerini belirleyip reklam vermeye başlayabilir.

Google Adwords’te reklamlarınızın geri dönüşünden en iyi şekilde faydalanmak için reklamlarınızı en uygun şekilde oluşturmalı ve zaman aralıklarını iyi belirlemelisiniz. Örneğin dondurma üretimi yapan bir işletme veya fabrika sahibi iseniz kış aylarında Google Adwords’e firmanızın reklamını vermek size umduğunuz oranda geri dönüşler sağlayamayabilir. Bu yüzden dondurmanın en fazla tüketildiği yaz aylarını değerlendirip ona göre reklamınızı yayınlatmalısınız.

You may also like

article-image
Çözümler , Genel , Güncel , Teknik

Marka Devri İşlemleri Nelerdir ?

Şahıslar ve tüzel kişiler, markalarını 3. kişilere devir edebilir.  Marka sahip bilgisi değişmesini ‘Devir İşlemi’  işlemi olarak tanımlayabiliriz. Şahıstan şirkete, şirketten şahıssa ya da aile bireyleri arasında yapılan işlemde ‘devir İşlemi’ prosedürü uygulanır. Fakat...