Google’ın Gizli Laboratuvarı Google-X Nedir ?

by

Google X nedir?

Google’ın Google-x olarak anılan bir teknoloji girişim şirketidir. Google tarafından yürütülen ve kendisi son bir kaç senedir bilinmekte olan gizli bir laboratuvarı temsil etmekte. Bir laboratuvar olarak tanımlayabileceğimiz söz konusu yerde Google uzmanlarının bir kaçı neredeyse gün ışığını dahi görmeyecek şekilde farklı projeler geliştirmek için günlerce çalışıyor.

Google X ’in ana hedefi, bir süreler AT&T’nin Bell laboratuvarında gerçekleştirdiğindeki gibi , iyi bir çalışma performansı ve akılları baştan alacak projeler yaparak teknolojide oluşabilecek rehavetinde önüne geçmek olarak tanımlıyor. Google ”Manhattan Projesi” olarak dile getirilen ilk atom bombası projesinin getirmiş olduğu devrimsel nitelikteki değişimin bir kopyasını oluşturmanın da hedefleri arasında olduğunu belirtiyor.

Google X’in halen kapalı birer kutu olarak anılmasının en önemli etkenin nedeniyse yürütülmükte olan çok sayıda projelerin çok ufak bir kısmının dışarıya çıkmış olması. The New York Times Google X’te ”yıldızları hedefleyen” 100 projenin yürütülmeye çalışıldığını belirtirken, girişim kapsamında geleceğimiz adına sınırların çok dışında düşüncelerin teşvik edildiği vurgulanıyor.

 

 

Google X nerede?

Google X laboratuvarı bulunduğu şirketin Kaliforniya eyaletinin Mountain View şehrindeki genel merkezlerinin yaklaşık olarak 700 metre uzağında iki katlı iki binadan oluşmakta.Bloomberg Businesweek’e göre ise , Google X laboratuvarının etrafında gezerken burada yürütülmekte olan projelerden bazıları hakkında fikir sahibi olmak mümkün oluyor.

 

 

Google X Projelerinden bir kaç görsel ;

 

 

 

 

You may also like

Genel

ANAHTAR KELİME NEDİR? NE İŞE YARAR?

Anahtar kelimeler, içeriğinizin tam olarak ne olduğunu anlatan fikirler ve konulardır. SEO açısından bakıldığı zaman da anahtar kelimeler; kullanıcıların arama yaparken kullandıkları kelime ve cümleler olarak tanımlanabilir. Başka bir deyişle anahtar kelimeler sayfanızdaki her şeyin (görüntüler, fotoğraflar,...