Hosting Controller ve Gene6 Ftp Server Entegrasyonu

by

Merhaba Değerli Ziyaretçimiz ;

Hosting Controller kurulu makinamıza gene6 ftp server programını normal bir şekilde kuruyoruz. Sonrasında Gene6 Ftp server üzerinde manuel bir ftp hesabı ve yolu tanımlıyoruz. Bu işlemden sonra Hosting Controller paneline hcadmin yetkisi ile erişiyoruz. Sol üstte bulunan Server manager kısmından server ı seçip Global settings kısmına geliyoruz Burada biraz altta ftp ile ilgili bölümde gene6 ftp server ı kullanacağımızı belirtiyoruz. Sonra tekrar Server manager kısmına gelip edit server kısmına geliyoruz.Sonra Sağ alt kısımda Save & Edit butonuna basıyoruz. Burada az önce manuel tanımladığınız ftp sitesini gördü ise kurulmuş demektir.
x64 makinalar için,
Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra windows ta başlat /çalıştır kısmına regedit yazarak registry e giriyoruz.
Hkey local machine altında SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\Gene6 FTP Server_is1. yoluna geliniz.
Sağ kısımda , Inno setup: App Path key string inin değerini kopyalayınız. Muhtemelen bunun gibi bir şeydir. C:\Program Files (x86)\Gene6 FTP Server
Sonra aşağıdaki yola geliniz.
SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall
Burada sağ tıklayarak new key yaratınız.  Gene6 FTP Server_is1 isminde olmalı. Sonra sağ boşlukta new string value diyerek string i diğerinin aynısında olduğu gibi Inno setup: App Path , value sini ise C:\Program Files (x86)\Gene6 FTP Server   olarak belirleyiniz. Şimdi çalışıyor olmalı.
Kolay gelsin.
Ayhan ARDA
İngilizcesi için ,
Step for x86 machines:
First of all create a Default FTP site manually in GENE6 FTP Server.Then login to HC panel as “host admin”.Go to the location Server Manager :: Global Settings and here select GENE6 as your FTP Server.After this go to Server Manager :: Edit Server :: Webserver. Here you will configure GENE6 FTP Server.
Following above points will configure GENE6 with HC. Now as you will add webadmin accounts these will also be added as FTP accounts inside the GENE6 FTP Server.
Steps for x64 machines:
Note: Repeat step (1-4) mentioned above as it is on x64 machines. Now after this follow these steps:
Open registry using regedit and go to installation path of Gene6 FTP server which is: SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\Gene6 FTP Server_is1.Here copy the contents of this Inno Setup: App Path attribute on right side pane.Now go to this registry entry, SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall and right click it.Here create a new key with the name Gene6 FTP Server_is1 and add an attribute Inno Setup: App Path as string type to it on right side pane.Now right click it, click modify and paste the value which you copied in step# 2.

 

Yardımcı olması dileğiyle…

You may also like

Ekonomikhost Bilgi Merkezi , Kontrol Paneli , Plesk Panel , Plesk Panel , Server , VDS , Windows , Windows Sunucu Yönetimi

Plesk admin şifresi nasıl değiştirilir? Unutulan Plesk admin şifresini geri getirme yöntemi

Merhaba Ddeğerli Müşterilerimiz ; Plesk Panelde admin şifresini unuttuysanız üzülmeyin. Herşeyin çaresi var tabiki. Öncelikle sunucunuza bağlanıyorsunuz ve plesk in kurulu olduğu dizinde şifrenizi sıfırlamanıza yarayan bir exe uzantılı programcık yer alıyor. Bu sayede...
Cpanel , Güncel , Kontrol Paneli , Linux , Linux Sunucu Yönetimi , Server , VDS , VPS , WHM / Cpanel

Msconfig Windows tarafından bulunamıyor

Merhaba değerli ziyaretçimiz; Eğer birgün Başlat > Çalıştır‘a msconfig yazdığınızda “Msconfig Windows tarafından bulunamıyor” diye bir hata iletisi alırsanız. Bu hatanın çözümü için buradan msconfig.exe dosyasının yedeğini indirip, C:\WINDOWS\SYSTEM32 klasörüne kopyalayın. Sorun düzelecektir. İyi çalışmalar…