Java Programlama İle Aradığınız Her Şey

by

Java diliyle programlama yapmak istiyorsanız, içeriğimizde derlediğimiz bilgilerden faydalanarak bu konuda geniş çapta bilgi sahibi olabilirsiniz.

Java programlama yapmak istiyorsanız doğru yerdesiniz! İçeriğimizde temel bilgileri ve kavramları bulabilirsiniz.

Java; basit, nesne odaklı, ağ anlayışlı, yorumlanmış, sağlam, güvenli, taşınabilir, nötr mimarisi, yüksek performanslı ve dinamik bir bilgisayar dilidir. C ve C ++ gibi görünür, ancak kullanımı daha kolaydır ve daha sağlam programlar oluşturmanıza izin verir. Java programlama dili ile ilgili bazı önemli bilgiler şu şekildedir:

Java basit bir dildir. C ve C ++ sonrası modellenmesi, bu dile bazı kafa karıştırıcı özellikler eklemiştir.
Nesne yönelimli bir dildir. Geliştiricilerin Java’yı sorun çözmek için uyarlamasına imkan tanır.
Ağ anlayışlı bir dildir. HTTP (Köprü Metni Aktarım Protokolü) ve FTP (Dosya Aktarım Protokolü) gibi İletim Denetimi Protokolü / Internet Protokolü (TCP / IP) ağ protokolleriyle baş etmeyi kolaylaştırır ve ağ bağlantılarını yapma görevini basitleştirir.
Yorumlanmış bir dildir. Böylelikle hatalı Java programlarında hata ayıklamayı kolaylaştırır.
Sağlam bir dildir. Güvenilirdir. Bu nedenle Bluray oynatıcılardan araç navigasyonlarına ve hatta hava kontrol sistemlerinde kadar kritik görev uygulamalarında kullanılır.
Güvenlidir. Ağ bağlantılı ortamlarda kullandığı için Java programlama ile yapılan programları virüslerden korumak, kredi kartı bilgilerinin çalınmasını önlemek ve diğer kötü amaçlı eylemleri gerçekleştirebilecek kötü amaçlı kodlardan korumak önemlidir. Sanal güvenlik modeli ve genel anahtar şifreleme gibi güvenlik özellikleri vardır. Bu özellikler ile virüslerin ve diğer tehlikeli kodların platformda hasara yol açması önlenir.

Java ile Android Programlama

Java Android programlama yapabilmek için temel düzeyde PHP ya da Objective-C gibi programlama dillerini bilmek gereklidir.

Android uygulamaları Java dili kullanılarak geliştirilir. Java’nın temel özellikleri öğrenmesinin ve anlamasının kolay olması, program bağımsız ve güvenli olması, sanal makinelere uygun olmasıdır. Android de bu temellere büyük ölçüde uyum sağlar.

Java’yı öğrenen programcılar, Android geliştirme işlemleri de yapabilirler. Kaynak kodu açısından bakıldığında, yazılan kod aynıdır.

Java ile Nesne Programlama

Java ile nesne programlama konusunu anlayabilmek için öncelikle nesne yönelimli programlamayı (OOP) kısaca anlatmak gerekir. OOP, nesneler olarak da adlandırılan veri yapılarının tanımına dayanan bir programlama stili veya tekniğidir.

Java yeni başlayanlar için iyi bir ilk kodlama dili midir?

Java’nın çok uzun süredir kullanılıyor olması, onu ilk öğrenilecek kodlama dilleri arasına sokuyor. Çünkü Java ile ilgili çok sayıda harika kitap ve online kaynak bulunuyor. Dünyada diğer herhangi bir programcıdan daha fazla Java programcısı bulunuyor. Bu da size yardımcı olacak kişileri bulmayı kolaylaştırıyor.

Java, sözdizimini C’den türetir ve diğer birçok programlama dili de sözdizimini C’den türetir. Bu yüzden Java öğrendiğinizde Javascript, C # ve C ++ gibi bir dili de daha kolay öğrenirsiniz. Ayrıca nesneye yönelik bir dil olduğu için Java’da öğrendiğiniz temel kavramları diğer dillere de aktarabilirsiniz.

Avantajlar ve Dezavantajlar

Java’nın çok kolay bir programlama dili olmaması, onu yeni başlayanlar için zorlayıcı konuma getirebilir. Bununla birlikte dünya genelindeki topluluklar ve bugüne kadar edinilmiş bilgiler, bu sürevi sizin için daha kolay hale getirir.

Sıfırdan Java programlama öğrenmenin en zor tarafı, nereden başlayacağını bilememektir. Muazzam genişlikte bir ekosistem olması, diğer bazı dillere kıyasla giriş yapmak için zor bir hale gelmesine neden olabilir. Eğer çok hafif ve hızlı bir iş yapıyorsanız, Java sizin için uygun olmayabilir. Bu programlama dili daha büyük ve karmaşık uygulamalar için daha uygundur.

You may also like

Çözümler , Genel

MX Kaydı Oluşturma – MX Ayarları (Cpanel – Yandex)

Öncelikle Cpanel‘e giriyoruz. Daha sonra E-posta – Mail modülünde MX Entry – MX Girişi kısmı var. Oraya tıkladıktan sonra açılan sayfada karşınıza domain listesi çıkacaktır. Buradan MX kayıtını değiştirmek istediğiniz domaini seçiyorsunuz. Eğer aşağıki kısımında MX Girişi varsa yani mail.domainisimi vb yazıyorsa o girişi...
Güncel

Ip adresi nedir? Nerelerde kullanılır?

İnternet’e bağlanan her bilgisayara, İnternet Servis Sağlayıcısı tarafından  (Ttnet, Superonline vb.) bir IP adresi atanır ve internetteki diğer bilgisayarlar bu bilgisayara verilen bu adres ile ulaşırlar. En basit dil ile IP bir telefon numarası...
Çözümler , Genel , Güncel

ICANN Nedir ? Ne İş Yapar ?

ICANN, türkçe karşılığı İnternet Tahsisli Sayılar ve İsimler Kurumu olan alan adı, patent gibi işlerle uğraşan herkesin bir yerde göreceği uluslararası kurumdur. Neredeyse her domain satış firmasında ICANN logosunu veya yazısını bir yerde görürsünüz. ICANN Domain sektöründe en üst merci olarak bilinir. ICANN teknik...
Genel , Güncel

Wildcard SSL Nedir? Ne İşe Yarar?

Wildcard SSL sertifikaları, web sitesi URL’lerini ve tek bir IP adresi altında yer alan sınırsız sayıdaki alt domainleri(subdomain) koruma altına alır. Örneğin, tek bir Wildcard sertifikası ile şunları koruma altına alabilirsiniz: ornek.com mail.ornek.com shop.ornek.com...