Kaliteli Hosting Firması Nasıl Olmalıdır ?

by

Bireyler ve şirketlerin kendi web sitelerini oluşturması, hedef ziyaretçilerle ürün ve fikirlerini paylaşmanın harika bir yoludur. Kurumsal bir site ile hedeflenen bölgedeki müşterilere daha kolay ulaşabilirken, bireysel web sitesi ile kendi görüş ve düşüncelerinizi arkadaş çevrenizin ötesine uzanan bir kitleye ulaştırabilirsiniz. Web sitesi kurmak ve korumak, özellikle web hosting seçimi söz konusu olduğunda düşündüğünüzden daha zor bir süreç olabilir.

Eğer bu yazıyı okuyorsanız, muhtemelen web sitesi geliştirmek istiyorsunuz. Web sitesi oluşturmak genellikle eğlenceli bir aşama olsa da, hosting hizmeti söz konusu olduğunda dikkatli karar vermeniz gerekir. Web sitesi barındırma hizmeti tercih ederken bazı hususları dikkate almalı ve hizmet kalitesini ispatlayan en iyi hosting firmaları arasından tercihinizi yapmalısınız. Aynı zamanda kendi web sitesi ihtiyaçlarınıza uygun bir hizmeti paketi seçmeye özen göstermelisiniz.

Henüz web sitesi oluşturmamış çoğu kişi, ilk defa web sitesi açacağı zaman önce alan adını satın alır. Ancak ertesi gün sitenin yayında olmaması şaşırtabilir. Bu aşamada da web hosting firmaları devreye girer ve kendi sitenizin barınacağı bir web hosting firması seçmeniz gerekir. Ardından site beklentilerinize uygun bir web hosting paketi tercih ederek sitenizin yayın hayatına başlamasını sağlayabilirsiniz.

Web siteniz için barındırma hizmeti tercih ederken, kurumsal, blog ya da kişisel web siteleri için hazırlanan web hosting paketlerinin temel özellikleri ve sunulan bazı ekstra özellikleri dikkatli şekilde irdeleyerek, kararınızı vermelisiniz.

Teknolojilerimiz

Özel SSD diskler ile en son teklonoloji DELL R730 Server ve Cachecade Teknolojisiyle 450 MB/sn veri transferi ile yüksek performanslı Türkiye konumlu sunucularda hizmet veriyoruz.Sektörün lider sanallaştırma ve bulut yönetimi platformu olan, Operations Management™ özellikli VMware® vSphere üzerine inşa edilmiş ve kendini kanıtlamış sanallaştırma çözümleri ile BT altyapınızı basitleştirin.

 

Hızlı ve Güvenli Web Sunucusu

Özel SSD diskler ile en son teklonoloji DELL R730 Server ve Cachecade Teknolojisiyle 450 MB/sn veri transferi ile yüksek performanslı Türkiye konumlu sunucularda hizmet veriyoruz.Sektörün lider sanallaştırma ve bulut yönetimi platformu olan, Operations Management™ özellikli VMware® vSphere üzerine inşa edilmiş ve kendini kanıtlamış sanallaştırma çözümleri ile BT altyapınızı basitleştirin.

 

Web hosting, güçlü sunucu ve istikrarlı ağ bağlantılarıyla iş göstermelidir. Ayrıyeten işlem gücü, bellek kapasitesi, disk depolama ve güvenlik özellikleri sağlayan web hosting firmaları  her zaman en ideal alternatif olacaktır.

Çoklu Alan Adı Barındırma

İyi bir web hosting  şirketi bir sürü alan adı (domain) barındırma hizmetini de müşterilerine sunuyor olmalıdır. Böylelikle yeni site ve alan adı için ayrı plan oluşturmak yerine, tek bir planda bu ihtiyaçları gerçekleştirebilirsiniz.

 

Hosting Altyapısı

Hosting firması ARGE ekibi ile sürekli güncel teknolojiyi takip ederek, sistemlerine uygulamalıdır. Siz sadece işinize endekslenerek, sunucu çözümlerini gönül rahatlığıyla firmaya teslim edebilmelisiniz.

Tüm sunucular sanallaştırma sistemi kullanılarak yedekli çalışcak mimaride tasarlanması gerekir. Sunucular mutlaka yedekleme işlemi ile ayrı bir disk ortamına yedeklenmelidir. Disk depolama birimi ile sunucularda fiziksel bir arıza olsa bile sanal sunucuların kapanmadan diğer sunucumuzdan yayına devam etmesini sağlayabilecek alt yapısı olan hosting firması tercih edilmelidir.

Teknik Destek Hizmeti

Güncel teknik imkanlara sahip kaliteli bir hosting firması, web siteniz için kapsamlı bir teknik destek sunacaktır. En iyi teknik destek telefon, e-posta ve çevrimiçi sohbet gibi çeşitli irtibat seçenekleri ile 7/24 ulaşılabilir özellikte olmalıdır. Bir hosting firmasının düşük fiyat, sınırsız bant genişliği veya sınırsız depolama sunuyor olması, web sitenize kusursuz bir barındırma hizmeti sağlayacakları anlamına gelmez. Web sitesi sahipleri için en etkin ve verimli barındırma hizmeti sunan hosting firmaları arasından seçim yapmaya özen gösterin.

Sektöründe engin tecrübe ve bilgi birikimine sahip kadrosuyla, Bilişim Teknolojileri ve İletişim Kurumu-Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’ndan onaylanmış bir kuruluşudur. Kurumsal bir çatı altında bulunması, sektöründe yetkili makam tarafından faaliyete uygun görülmesi ve işine gösterdiği ehemmiyet ile müşterilerine kuşkusuz güven vermektedir.

Bu doğrulta sizlere EkonomikHost’u önerebilirim. Yukarıdaki bilgiler doğrultusunda ve fiyat politikanıza göre en uygun kararı verecek olan yine sizsiniz. İnternet sitesine https://www.ekonomikhost.net/ adresinden ulaşabilirsiniz.

You may also like

article-image
Genel , Web Hosting

SQL Yüklerken Unknown Collation Hatası Almak

Merhabalar sayın ziyaretçi ; Genelde WordPress kullanıcılarının hosting değiştirme sırasında çok sık karşılaştığı bir hataya değinmek istiyoruz. Çoğu zaman elimizde bulunan SQL yedeklerini import etmeye çalıştığımızda karşımıza  “Unknown collation: ”utf8mb4_unicode_ci” hatası ile karşılaşabiliyoruz. Hatanın çözümü...
Güncel

Cache Bellek (Önbellek) Nedir?

Bir uygulamayı ikinci çalıştırdığımızda, ilk açılışından hızlı açıldığını görürüz. Peki bu olayın perde arkası nedir? Cache Bellek, en son yaptığımız işlemleri değerlendirerek; bir sonraki işlemi %90 tahmin edip, bu bilgileri tutan L1 ve L1...
Cpanel , Güncel , Kontrol Paneli , Linux , Linux Sunucu Yönetimi , Server , VDS , VPS , WHM / Cpanel

Msconfig Windows tarafından bulunamıyor

Merhaba değerli ziyaretçimiz; Eğer birgün Başlat > Çalıştır‘a msconfig yazdığınızda “Msconfig Windows tarafından bulunamıyor” diye bir hata iletisi alırsanız. Bu hatanın çözümü için buradan msconfig.exe dosyasının yedeğini indirip, C:\WINDOWS\SYSTEM32 klasörüne kopyalayın. Sorun düzelecektir. İyi çalışmalar…