LiteSpeed Cache ile Web Sayfanızı Hızlandırma

by

LiteSpeed Cache, WordPress alt yapısına sahip web sitelerinin optimizasyonu için kullanılan en etkili eklentilerden biridir. Sayfa açılış hızına doğrudan etki eden LiteSpeed Cache ile WordPress web sitenizdeki görselleri, JavaScript ve CSS’leri ve veritabanını optimize ederek dosya boyutlarını minimize eder, gereksiz verileri temizleyerek web sitenizin çok daha hızlı çalışmasını sağlar.

LiteSpeed Cache teknik olarak tüm cache’leme işlemini sunucu üzerinde yaparak, sunucu tarafında kullanılan kaynakları da önemli bir ölçüde hafifletir. Bu özellik, diğer cache eklentilerine göre web sitenizin hızlı açılması ve sunucunuzun kaynaklarının daha verimli kullanılması konusunda doğrudan etki etmektedir.

LiteSpeed Cache Kurulumu Nasıl Yapılır?
Eklenti kurulumu yapmak için WordPress admin panelinize giriş yapınız. Sol menüde bulunan “Eklentiler” sekmesini tıklayınız. Arama barına “LiteSpeed Cache” yazınız. Çıkan sonuçlarda “Hemen Yükle” butonuna tıklayınız.

Yükleme işlemi bittikten sonra “Etkinleştir” butonuna tıklayıp, web sitenizi optimize etmeye başlayabilirsiniz.

LiteSpeed Cache, WordPress sitenizin sayfa açılış hızını arttırarak ziyaretçilerinizin sayfada dolaşmasını daha kolay hale getirir. Web sitelerindeki hemen çıkma oranlarının yüksek olmasının en temel nedenlerinden biri, sayfa açılış hızının yavaş olduğu düşünülerse, SEO çalışmalarınızı da destekleyebilirsiniz.

LiteSpeed Cache Optimizasyonları ile WordPress web sitenizde %90’a varan performans artışı sağlayabilirsiniz.
LiteSpeed Cache Eklentisinin Özellikleri
Sunucu Tarafında Önbellekleme
Özel Önbellek
Görsel Optimizasyonu
CSS / JavaScript Kombinasyonu
HTTP / 2 Push
Tarayıcı Önbelleğinin Temizlenmesi
Web Crawler (Bütün URL’lerin Taranması)
JavaScript / CSS / HTML Sıkıştırma
İçerik Dağıtım Ağı Desteği
Veritabanı Optimizasyonu
Tüm WordPress Hosting paketlerimizde LiteSpeed Cache eklentisini “Ücretsiz” kullanabilirsiniz.

LiteSpeed Cache ile Sitenizi Nasıl Hızlandırabilirsiniz?
WordPress admin panelinizde, sol bölümde yer alan Lite Speed Cache’i tıklayınız.
Alt menülerindeki “image optimization” seçeneğine tıklayınız.
Açılan sayfada üst kısımda yer alan “Update Status” butonuna tıklayınız.
Aynı sayfa yenilendikten sonra “Image Information” sekmesinin altında yer alan “Send Optimization Request” butonuna tıklayınız.
Bu işlemlerin ardından, web sitenizdeki görseller optimize olacaktır.
Sayfayı yenileyiniz ve “Pull Images” butonuna tıklayınız. Gelen sonuçlar içerisinde optimizasyon yapılan görselleri görebilirsiniz.
LiteSpeed Cache ‘in Avantajları Nelerdir?
Web sitenizin açılış hızını arttırır
Sayfa boyutlarınızı düşürür
Ziyaretçilerinizin sadakatini arttırır
Hemen çıkma oranlarınızı düşürür
Google arama sonuçlarında yükselmenize doğrudan etki eder

You may also like

Direct Admin , FreeBSD , Güncel , Joomla , Linux , Lx Admin Panel , OpenVZ , Plesk Panel , Proxmox , Server , VDS , Virtuozzo , Vmware , VPS , WHM / Cpanel , Windows

Windows İoncube kurulumu

Merhaba Değerli ziyaretçimiz Bu makalemizde sizlere windows sunucu üzerine ioncube kurulumunu anlatacağız.Aşağıda adımlar halinde kurulumu gerçekleştirebilirsiniz. 1. adım Öncelikle sunucunuza uygun olan ioncube setup dosyasını buradan indiriniz. 2. adım Kurulumu başlattıktan sonra ilk adımda...
Çözümler , Genel

Domain Alias Nedir?

Domain Alias, Türkçesi takma(öteki) alan adı olarak çevirilen alan adları üzerinde yapılan normalden farklı bir yönlendirme biçimi olarak karşımıza çıkmaktadır. Takma alan adı normal yönlendirmeden daha farklıdır. Tüm firmalarda bulabileceğiniz takma alan adı özelliğini...