MaestroPanel Trust Level Nasıl Ayarlanır ?

by
Sunucunuz üzerinde yönetim paneli olarak Maestro panel kullanıyor ve sitelerinize eriştiğinizde hatalar alıyorsanız siteniz üzerinde yetkilendirme problemi yaşıyor olabilirsiniz.

Yazılımınızın çalışması için sunucu üzerindeki güvenlik yetkileri yetersiz kalmakta ve Full Trust yetki tanımlaması yapmanız durumunda site erişiminiz aktif duruma geçecektir. Normal şartlarda MaestroPanel gibi kullanışlı bir hosting yönetim paneliniz olmaması durumunda bu işlemleri manuel olarak IIS üzerinde yapmanız gerekirken MaestroPanel’de trust level ayarlarını basit bir şekilde değiştirebilmektesiniz.

  • Verilen hata koduException Details: System.Security.SecurityException

Maestro panel erişiminizi http://ipadresi:9715 linkinden sağladıktan sonra admin bilgileriniz ile giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş yaptıktan sonra karşınıza gelen ekranda Araçlar linkine tıklayın.

Araçlar linkine erişim sağladıktan sonra Asp.Net Manager butonuna tıklayınız.

Asp.Net Manager linkine erişim sağladıktan sonra .Net Trust Levels linkine tıklıyalım. Belirtilen linke tıkladıktan sonra alan adımız için trust level değerleri değiştirilebilmektedir.

 

Sunucu bölümünde listedeki sunucumuzu , alan adımızı ve trust level bölümünden Full (internal) Not Recommended linkinden seçim yapmanız gerekmektedir. Gerekli tüm alanları seçtikten sonra “Kaydet” butonu üzerinden işlemlerinizi tamamladıktan sonra alan adınız için full trust için tüm yetkiler verilmiş olacaktır.

You may also like

Çözümler , Cpanel , Genel

CPanel Üzerinde Subdomain Oluşturma

Bu makalemizde CPanel üzeirnde bir subdomain oluşturmak için yapmamız gereken işlemleri detaylı olarak değineceğiz. 1) Müşteri girişi yaptıktan sonra Hostinglerim butonuna basarak mevcut hostinglerimizi görüntülüyoruz. Subdomain oluşturmak istediğimiz domain’e bağlı hosting için Yönet butona tıklayarak devam ediyoruz. 2) cPanel’e Giriş Yap butonu ile kontrol...
article-image
Ekonomikhost Bilgi Merkezi , Genel

MyBB Kurulumu Nasıl Yapılır ?

Kuruluma başlamadan önce Mybb kurulum dosyalarını ftp programına bağlanarak public_html klasörünün içerisine atmamız gerekiyor ftp programı olarak ( Filezilla ) programını önerebiliriz. Dosyaları ana dizinde bulunan public_html klasörünün içerisine attıktan sonra site uzantımızın sonuna...