Too Many Connection Hatası Çözümü !

Merhabalar ;

Bu yazımız da sizlere Filezilla da çok sık rastlanan To many connections (8) from this ip hatasının çözümünden bahsedeceğiz.

 

Bu hatayı almanızın nedeni filezilla üzerinden aynı anda birden fazla dosya gönderiminin aktif olması ve bu şekilde çok fazla istek yapıldığında ftp sunucunuz veya hosting güvenliğiniz tarafından bunun saldırı gibi algılanması. Bu şekilde birden fazla dosyayı aynı anda göndermek yerine dosyaların tek tek ftp hesabınıza yüklenmesini seçmeniz daha sağlıklı işlem gerçekleştirmenizi sağlayacaktır. Bu hatanın çözümü için sırasıyla aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

1) Cpanel hesabınıza giriş yapıp buradan ftp session yani türkçe anlamı ile ftp bağlantıları kısmına tıklıyoruz

2) Daha sonra tüm mevcut FTP bağlantıları bir listesini göreceksiniz. Oturumların yanında yer alan kırmızı x işaretine tıklayıp daha önce açılmış ftp oturumlarını sonlandırıyoruz

 

3) Daha sonra buna benzer bir mesaj göreceksiniz “FTP kullanıcı hesabı testuser@example.com’un bağlantısını kesmek istediğinizden emin misiniz ?.” Devam etmek için Bağlantıyı kes düğmesine tıklayınız

 

 

The FTP session with PID 27510 was terminated. Yada türkçe olarak PID 27510 FTP oturumu sona erdirildi. tarzında bir yazı çıktığında daha önce açılmış ftp oturumunu kapatmış oluyorsunuz.

 

4) Daha sonra Filezilla programınızda “Düzenle” sekmesine tıklayıp buradan Ayarlar kısmına giriş yapıyoruz.

 

5) Açılan kısımda solda yer alan Aktarım kısmını seçip daha sonra sağ sekme de yer alan Eşzamanlı Aktarım kısmında ki 2 değerini 1 yapıyoruz.

 

 

Daha sonra işlemleri kayıt edip filezillayı kapatıp modemi resetleyip filezillaya tekrar giriş yapıyoruz ve artık bu hatayı almadan dosyalarınızı yükleyebilirsiniz.

 

Hızlı Yanıt Ver