Ücretli Sitenizi Blogger’e bağlama (blogspot bağlama)

by

Merhaba Değerli Ziyaretçimiz

Bu yazımızda ücretli bir alan adınızı daha önce açmış olduğumuz ve aktif durumda olan bollger yani blogspot a bağlamayı göstereceğiz.Vereceğimiz bilgiler ile bu işlemi sorunsuz yapabilirsiniz.

Öncelikle www.dnspark.net adresine üye olmanız gerekmektedir.Üyelik işleminden sonra hesabınızı açarak DNS Hosting bölümüne tıklayarak Add New Domain seçeneğinden domain adresimizi ekliyor.Ekleme yaparken alan adının başına www koymuyoruz.Daha sonra eklediğimiz alan adını DNS Hosting alanından üzerine tıklayarak dns ayarlarını yapacağız.Bunun için altta bulunan hostname kısmında kaydını seçerek hostname kısmına @ işaretini koyuyor ve IP Adress kısmına 74.125.43.121 IP axdresini yazıp Update All linkine tıklıyoruz.Daha sonra yine aynı sayfada www seçeneğini aktif etmek için yine A kaydı oluşturup Hostname kısmına www yazıp IP adress kısmına aynı IP adresini yazıp Update All diyoruz.Ve bu sayfadaki işimiz bitiyor.

Daha sonra alan adınızın dns sunucularını size verdiği gibi aşağıdaki DNS adresleriyle değiştiriyorsunuz.

fns1.dnspark.net

fns2.dnspark.net

Ardından edit dns zone kısmından sunucudaki dns ayarlarınızıda aynı yapıp alan adının A kaydını 74.125.43.121 IP adresi ile değiştiriyoruz.Buna yetkiniz yok ise hostçunuz halledecektir.

Buradaki işlemlerimizden sonra artık blogger hesabımıza giriş yapmaya geldi.Blogger hesabımıza giriş yaptıktan sonra Ayarlar kısmında Yayıncılık diye bir bölüm var.O bölüme girdikten sonra hemen sayfada gördüğünüz Şuna geç- Özel Alan kısmına tıkladıktan sonra Gelişmiş Ayarlara geçiş yapın girip aşağıdaki işlemleri yapıyorsunuz.

Etki Alanınız kısmına domain yani alan adınızı başına www yazıp karakter kodlamasını girdikten sonra ayarları kaydet demelisiniz Son olarak tekrar aynı sayfada siteadresiniz.com etki alanını www.siteadresiniz.com etki alanına yeniden yönlendir  seçeneğiniz işaretleyip tekrar kaydetmeniz gerekiyor.Daha sonra tarayıcınızın önbelleğini sürekli temizleyerek kontrol edebilirsiniz.İşleminiz ortalama 2-3 saat içerisinde aktif olur.

 

Yardımcı olması dileğiyle…

 

 

You may also like

article-image
Güncel

9 Of The Best Healthy Buddha Bowl Recipes We’ve Found

Curabitur porttitor dolor mattis viverra finibus. Etiam sit amet sapien dui. Integer vitae euismod risus. Aliquam erat volutpat. Maecenas finibus eleifend diam, ut ultricies tortor lacinia sit amet. Maecenas leo nisl, scelerisque sed fringilla sed, convallis vitae mauris. Aenean in augue imperdiet, semper felis posuere, tincidunt odio. Phasellus in lorem efficitur, suscipit urna eu, ultricies … Continue reading 9 Of The Best Healthy Buddha Bowl Recipes We’ve Found
Cpanel , Güncel , Kontrol Paneli , Linux , Linux Sunucu Yönetimi , Server , VDS , VPS , WHM / Cpanel

Apache ddos saldırılarını önlemek için Mod_evasive kurulumu

Merhaba Değerli Ziyaretçimiz; Kurulum wget http://www.ni.net.tr/dosyalar/mod_evasive_1.10.1.tar.gz tar -zxvf mod_evasive_1.10.1.tar.gz cd mod_evasive* /usr/local/apache/bin/apxs -cia mod_evasive.c Bu apache 1.3.xx versiyonları için birde apache 2 için yazıyorum wget http://www.ni.net.tr/dosyalar/mod_evasive_1.10.1.tar.gz tar -zxvf mod_evasive_1.10.1.tar.gz cd mod_evasive* /usr/sbin/apxs -cia...