Webmail nedir?

by

Bizden aldığınız barındırmalarda, dilerseniz maillerinizi kendi bilgisayarınıza indirirsiniz, dilerseniz web üzerinden okursunuz.

Outlook / Thunderbird  gibi bir programla kendinize indirip sonradan okuyabilirsiniz, ya da web üzerinden istediğiniz her yerden okuyabilirsiniz.

Web üzerinden okuyabilmek için ,   alan adınızın başına    “webmail.” sözcüğünü koyup, bu adrese bağlanmayı deneyiniz.

Yani,   www yerine,  webmail koyunuz.. Örneğin alan adınız    sirketim.com ise,    webmail.sirketim.com adresine bağlanınız.

Barındırmanız windows tabanlı bilgisayarlarımızda ise,  webmail yerine  “mail.” yazınız. mail.sirketim.com gibi.

Webmail’de bırakılan emailler, sizin posta kutunuzun kotasını kullanırlar. Yani, webmail’de çok miktarda posta biriktirirseniz, yeni posta gelemeyebilir – size mail gönderenlere “kota aşıldı” hatası gider.

Linux barındırmalarmızda 2 farklı webmail vardır: Horde ve Atmail isminde. Bunlardan birini barındırma kontrol panelinizden seçebilirsiniz.

You may also like

Genel

İnternet Hızını Artırmakla İlgili Yanlış Bilinenler

1. Önbelleği Temizlemek İnterneti Hızlandırmıyor Yaygın olarak konuşulan internet hızlandırma yöntemlerinden biri olan önbellek temizleme işlemi, internet hızını artırmıyor. Geçici internet dosyaları, çerezler, web sitesi verileri, form doldurma bilgileri, tarama geçmişi vb. şeyleri temizlemek faydalı olabilir,...
Genel

Google Adwords Nedir?

Siteniz için Adwords reklamı verirseniz, sitenize bu reklamlarla ilgili ziyaretçi gelirse bu şekilde ödeme yaparsanız. Yani Google Adwords sizin sitenize her gönderdiği ziyaretçi başına ücret almaktadır. Sadece reklamınızın ziyaretçi tarafından arama motorunda gözükmesi size herhangi bir...
Çözümler , Genel , Güncel

SPF Kaydı Nedir? Ne İşe Yarar?

Sender Policy Framework’ün baş harflerinden oluşan SPF kaydı, Microsoft tarafından oluşturulmuştur ve spam mailleri kontrol etmek amacıyla kullanılır. “Kimlik ibrazı” niteliğindedir. Daha terimsel anlatımıyla SPF; mail sunucularına hangi hostların bir domain adına mail göndermeye...