Webmail nedir?

by

Bizden aldığınız barındırmalarda, dilerseniz maillerinizi kendi bilgisayarınıza indirirsiniz, dilerseniz web üzerinden okursunuz.

Outlook / Thunderbird  gibi bir programla kendinize indirip sonradan okuyabilirsiniz, ya da web üzerinden istediğiniz her yerden okuyabilirsiniz.

Web üzerinden okuyabilmek için ,   alan adınızın başına    “webmail.” sözcüğünü koyup, bu adrese bağlanmayı deneyiniz.

Yani,   www yerine,  webmail koyunuz.. Örneğin alan adınız    sirketim.com ise,    webmail.sirketim.com adresine bağlanınız.

Barındırmanız windows tabanlı bilgisayarlarımızda ise,  webmail yerine  “mail.” yazınız. mail.sirketim.com gibi.

Webmail’de bırakılan emailler, sizin posta kutunuzun kotasını kullanırlar. Yani, webmail’de çok miktarda posta biriktirirseniz, yeni posta gelemeyebilir – size mail gönderenlere “kota aşıldı” hatası gider.

Linux barındırmalarmızda 2 farklı webmail vardır: Horde ve Atmail isminde. Bunlardan birini barındırma kontrol panelinizden seçebilirsiniz.

You may also like

Genel

Adsense Nedir Ne işe yarar?

Adsense, dünyanın bir numaralı arama motoru olan Google’ın geliştirdiği website sahiplerinin para kazanmasına yardımcı olan bir servistir. Şuandaki website sahiplerinin gelir kanallarına baktığımızda bunun en yüksek oranı reklamlardan elde edilmektedir. Reklam kanalında ise en...
Çözümler , Genel

Com.tr Domain Nasıl Alınır?

İnternet üzerindeki web sitelerinin alan adları arasında en fazla bilinen uzantılar “.com ve .net” tir. Son zamanlarda “.tr” uzantılı alan adlarının ziyaretçiler tarafından benimsenmesi ve belli bir bilinirliğe ulaşması nedeniyle tercih edilir duruma gelmiştir....