Windows Plesk MailEnable Parola Sorma Sorunu

by

Merhaba Değerli Ziyaretçimiz;

Sıkıntı yapacak bir durum yok. Sorunun çözümü regedit kayıtlarında saklı. İşletim sisteminiz 32bit ve 64 bit olarak 2 farklı şekilde çalışabilmektedir. Kurmuş olduğunuz yazılımınızın ya da işletim sisteminizin durumuna göre aşağıdaki anahtar yollarından birini denemeniz gerekecektir.

Regedit Yolları:

32Bit – HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Mail Enable\Mail Enable\Services\POP

64Bit – HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Mail Enable\Mail Enable\Services\POP

Bu dizine geçmek için, sunucunuza uzak masaüstü bağlantısı yaptıktan sonra, başlat > çalıştır sekmesinde regedit komutunu kullanmanız yeterlidir. Bu komutu kullandığınız esnada tıpkı aşağıdaki ekran görüntüsüne benzer bir görüntü ile karşı karşıya olacaksınız.

Plesk Panel Mailenable Şifre Sorunu

Ben bu denemeyi 32 bit server 2003 bir sunucuda yaptım arkadaşlar. İşletim sisteminize göre ilgili ayar kısmına sizlerde girebilirsiniz. Bu ekran görüntüsünü elde etti iseniz, yapmanız gereken son işleme geçelim.

Name: Concurrent Access Enabled Type: REG_DWORD Value: 0×00000001 (0) = 0

değerini 0 ‘dan 1 ‘e çeviriyoruz. Yeni değer aşağıdaki gibi olacaktır.

Name: Concurrent Access Enabled Type: REG_DWORD Value: 0×00000001 (0) = 1

Not: Küçük bir not eklemek isterim. Bu hataya sebebiyet veren olayın e-posta hesabına telefon ile giriş yapma sonucu yaşandığını unutmayınız. Esasen kayıt tutulan logları bozması ve mailenable içerisinde bulunan bazı kısıtlamalar, parola doğrulama kısmında takılabiliyor. Çözümünü sunmuş olsamda. Hatanın nedenini de bilmeniz de fayda var diye düşünüyorum.

You may also like

Genel , Güncel

Web Server Nedir?

Web server ya da ağ sunucusu, internet üzerinde bir web sitesinin yayınından sorumlu olan sunucudur. Web server, Hosting ya da “barındırma” işlemini internet protokolü üzerinden sunan bir sunucudur. Barındırma ya da hosting, Web sayfalarını internette yayınlamak...
Linux , VPS , WHM / Cpanel

oscommerce WARNING_CONFIG_FILE_WRITEABLE

Merhaba Değerli Ziyaretçimiz oscommerce WARNING_CONFIG_FILE_WRITEABLE şeklinde hata aldığınızda gerekli configure.php dosyalarına 644 yada 444 yazma izni verdiğinizde yinede aynı hatayı alıyorsanız  aşağıdaki işlemi yaparak sorunu giderebilirsiniz. Öncelikle includes/header.php dosyasını açıyorsunuz.Ardından if (WARN_CONFIG_WRITEABLE == ‘true’ satırını bularak true...