WORDPRESS SMTP KİMLİK DOĞRULAMASI NASIL YAPILIR?

by

Spam maillerin ve bu maillere maruz kalan kullanıcıların sayısının her geçen gün artması, hem kullanıcılar, hem de servis sağlayıcılar açısından spam gönderimlere karşı pek çok farklı önlem alınmasını zorunlu kılmaktadır. Bu noktada servis sağlayıcıların birçoğu, sunucuları üzerinden gerçekleştirilecek olan mail gönderimlerinde SMTP kimlik doğrulaması yöntemini kullanıyor.

Bu yazımızda pek çok web sitesinin altyapısını oluşturan WordPress’te, SMTP kimlik doğrulamasını herhangi bir kod düzenleme işlemi gerçekleştirmeden nasıl yapabileceğinizi ele aldık.

WORDPRESS İLE SMTP KİMLİK DOĞRULAMASI
Öncelikle “alanadi.com/wp-admin” adresiniz üzerinden WordPress yönetim panelinize giriş yapınız.

Panele giriş yaptıktan sonra sol menüde bulunan “Eklentiler / Plugins” sekmesini açınız ve “Yeni Ekle / Add New” butonuna tıklayınız.

Açılan sayfada “Wp-Mail-SMTP” ve “Fast And Secure Contact Form” eklentilerini aratınız ve “Hemen Yükle / Install Now” butonuna tıklayarak yükleyiniz. Yükleme işleminden sonra yine “Eklentiler / Plugins” sekmesi altından ilgili eklentileri “Etkinleştir / Activate Plugin” butonu ile etkinleştiriniz.

Etkinleştirme işleminizden sonra sol ana menüde bulunan “Ayarlar / Settings” başlığı altından “WP Mail SMTP” sekmesine giriş yapınız ve ayarlarınızı aşağıdaki şekilde gerçekleştiriniz.

Mail ayarlarınızı gerçekleştirdikten sonra “Eklentiler / Plugins” sekmesi altından “Fast And Secure Contact Form” eklentisini bulup ayarlarını yapınız. Ayarlama işlemi esnasında onay kutucuğunu işaretlemeyi ve mail adresiniz doğru şekilde girmeyi unutmayınız.
Son olarak da WordPress kontrol panelinizde sol menüde bulunan “Sayfalar / Pages” sekmesini açınız ve yeni ekle butonuna tıklayarak yeni bir sayfa oluşturunuz. Açılan pencerede metin bölümüne [si-contact-form form=’1′] yazıp kaydediniz.

You may also like

Genel , Güncel

Canonicalization URL Nedir?

Canonical tag nedir? Rel canonical olarak da bilinen Canonical tagler; bir URL’nin, birden fazla kopyası olan bir sayfanın ana URL’si olduğunu arama motorlarına bildirmek için kullanılan bir yoldur.Canonical tagi kullanmak, kopyalanmış içeriklerin birden fazla URL’de görünmesinden...
Cpanel , Genel , Güncel , Linux , Linux Sunucu Yönetimi , Server , VDS , VPS , WHM / Cpanel

Horde Mail üzerinden şifre değişme hatası

Merhaba Değerli Ziyaretçimiz ; Horde maile sayfasında yer alan şifre değiştirme kısmından mail şifrenizi değiştiremiyorsanız aşağıdaki işlemleri sırasıyla yapmanız yeterlidir. /etc/psa-horde/passwd/conf.php Dosyasını açın. Bu adres kurulumunuza göre değişebilir. $conf = false; Satırını $conf =...
Genel , Web Hosting

Bulut Teknolojisi Nedir ?

Bulut teknolojisi, hangi alanlarda kullanılır ve ne gibi avantajları vardır bunlardan bahsedeceğim. Bilindiği üzere artık büyük dosya boyutlarıyla işlemler yapıyoruz, gerek çalışma ortamımızda gerekse normal hayatımızda birçok video, fotoğraf vb gibi birçok verimizi telefonumuzda tabletimizde,...