Bayi Hosting (Reseller) Nedir ?

by

Bayi Hosting (Reseller) türü hosting satışlarının bir çok alanda kullanabilir ve bunlar üzerinden gelir elde edebilir, satışlarınızda ek özellik olarak ekleyebilirsiniz.

Bu yazımızda Bayi Hosting (Reseller) nedirBayi Hosting (Reseller) kimler almalıBayi Hosting’in (Reseller) avantajları nelerdir gibi sorulara genel bir cevap vereceğiz.

Bayi Hosting (Reseller) Nedir ?

Reseller Hosting türkiye pazarında Bayi Hosting olarak tanımlanır. Kendi NS adreslerinizi tanımlayabileceğiniz, istediğiniz şekilde FTP bilgileri atayabileceğiniz bir hosting türüdür.

Bayi Hosting’i (Reseller) Kimler Satın Alır ? Ne İşe Yarar?

  • Küçük bir hosting şirketiniz var ise veya çevrenizde hosting pazarlayabileceğiniz bir ortam var ise Bayi hosting alıp satış yapabilirsiniz.
  • Bir çok websiteye sahipseniz, her site için farklı hosting paketleri pahalıya mal olacaktır. Bunun yerine bir Bayi Hosting alıp maliyeti azaltabilirsiniz.
  • Tema satışı yapıyorsanız veya tasarım yapıp satıyorsanız örneğin bu tarz bir Bayi Hosting alıp tasarım yaptırana yanında hosting paketi veriyorum şeklinde sloganlarla satışları arttırabilirsiniz.

Bunların dışında çeşitli iş dallarında kullanabilirsiniz. En güzel tarafı mail, mysql, trafik gibi konularda sınırlama olmamasıdır. Bundan dolayı rahatlıkla satış yapabilirsiniz. Admin panelinizden bant genişliği, ftp bilgileri, müşterilerin alan adlarını tanımlama, erişim izinleri, ns yönetimi gibi bir çok işlemi kontrol panelinden kolaylıkla takip edebilir ve değişiklikler yapabilirsiniz. Hem unix hemde windows sistemler için uyumlu Bayi Hosting satışı vardır. Fiyatları çok uygundur. Eğer satış gücünüze güveniyorsanız bir hosting paketi almak yerine Bayi Hosting alıp bir bölümünü satıp paketi ücretsize getirebilirsiniz. Yönetim sizin elinizde olduğundan teknik olarak bilgilenmiş olabilirsiniz ve kolaylıkla paketinizin boyutunu arttırabilir veya azaltabilirsiniz.

You may also like

Genel

Alan Adını Yeniletmeyince Ne Olur?

Alan adlarını yani domainleri 1-10 sene arasında kayıt ettirmeniz mümkündür. Buna aslında alan adını kiralamak tabiri daha doğru olur. Alan adları kiraladığınız süre boyunca sizin tarafından kullanılabilir ve tüm hakları size ait olur. Örneğin 2 senelik...
Genel , Güncel

Download ve Upload Hızı Nedir?

Download Hızı,  internetten veri indirmek anlamında kullanılır. Örneğin bir web sitesini görmek için sitenin adresini tarayıcınızın adres satırına yazdığınızda, tarayıcınız o sayfadaki tüm metinleri, resimleri, ve varsa sesleri bilgisayarınıza indirir, yani “download” eder. Bilgisayarınıza...