Bulut Sunucu Nedir ve Kullanım Alanları ?

Bulut sunucu nerde olursan ol hemen oradan ulaşılabilir bir web hosting türüdür. Kaynak olarak ihtiyaca yönelik ayarlanabilen bir altyapıya sahiptir. İnternet siteniz hiçbir zaman kapanmayacak anlamına gelir. Şayet alan ve bant genişliği eksik kalıyorsa bulut hosting ihtiyaçlarına uyumlu biçimde otomatik olarak ayarlar. Daha az kaynak gerekirse,  fazla hız olanağı sağlar. Ve en güzel tarafı ise sizlere her ay yalnızca kullanmakta olduğunuz kotayı ödemeyle yükümlü tutar.

 
Bulut hosting, şahsi ya da kuruma özel internet site barındırmak amaçlı muhteşem bir çözümdür. Kaynak tüketimi ayarlanabilir. İnternet hosting hizmeti amaçlı bir sürü fazla tediye yapıp bir sürü az kaynak kullanma benzeri sıkıntıları ortadan kaldırır. Bulut İnternet siteleri, bir sürü sayıda sunucu üstünde olduğundan, kaynağa ihtiyacınızı duyulduğu an, dilediğiniz kotada kaynağa erişmeniz mümkündür.
Klasik internet hostinglerde kaynak eksik geldiği zaman siteniz kapanır, ya da ekstra tediye yapmadan kaynak yükseltilmesine gidilmez. Bulut barındırmada daha çok alan , bant genişliği ve sunucunuza ekstra kaynak gerekiyorsa otomatik olarak sizlere bunu sağlar. Kaynak ihtiyaçlarınızı bulut sunucu giderir ve buna yönelik bir tediye çıkarır.

Hızlı Yanıt Ver