Müşterilerinizin sitenizde olmasını istiyceği 12 özellik

by
  1. Telefon Numarası

Müşterilerinizin sizi arayabilmesi için web sitenizdebir telefon numarasının olması gerekiyor. Bu telefon numarasının göze batacak şekilde yazıldığına emin olun. Ayrıca telefon numarasını bir grafik üzerinde göstermek yerine bir metin olarak yazın. Çünkü yeni müşterilerinizin çoğu web sitenize cep telefonları üzerinden iletişim sağlayacak ve cep telefonlarının tarayıcıları metin olarak yazılmış olan telefon numaralarını otomatik olarak bulup arama ekranına gönderecek. Fakat telefon numaranız bir grafik üzerinde yer alıyorsa ziyaretçilerinizin telefon numaranızı önce ezberleyip daha sonra arama uygulamasına yazması gerekecektir.

Telefon hattınızda birden fazla departman var ise müşterilerinizin çok beklemek zorunda kalmamaları için diledikleri departmana doğrudan ulaşabilmelerini sağlayacak ayrıntılı numaralar ekleyin.

  1. İşyeri Adresi

Bir potansiyel müşteriniz iş yerinizi arıyorsa ilk olarak web sitenizi kontrol edecektir. Telefon numarasında da olduğu gibi adres de metin olarak eklenmelidir. Çünkü böylelikle ziyaretçileriniz daha rahat bir şekilde Haritalar uygulamasını açıp yol tarifi alabilirler.

  1. E-posta Adresi ya da İletişim Formu

Yaptığınız işe bağlı olarak insanlar telefon yerine e-posta yoluyla sizinle iletişime geçmeyi tercih edebilirler. Web sitenizin iletişim sayfasında bir e-posta seçeneği bırakmak iyidir. Özellikle küçük bir işletmeniz varsa ve telefonlara her zaman cevap veremiyorsanız bu seçenek sizin için oldukça yararlı olacaktır.

E-posta adresleri her ne kadar yararlı olsa da birçok kez spam botlara yakalanma eğilimi gösterir. Bu yüzden birçok kişi e-posta yerine iletişim formu oluşturmayı tercih eder. İletişim formlarını Jetpack ile ya da mevcut eklentilerden bir tanesiyle WordPress üzerinde kolaylıkla kurabilirsiniz.

  1. Kişiselleştirilmiş Hakkında Sayfası

İnsanlar saygın ve başarılı bir şirket ile çalıştıklarını bilmek isterler. Bu yüzden web sitenizde kim olduğunuzu açıklayan, deneyimlerinizi ve işinizin değerini açıklayan bir Hakkındasayfasının olması gereklidir.

  1. Fiyat Listesi

Müşterilerin saygın ve başarılı firmaları tercih ettiğini daha önce söylemiştik. Fakat hizmet sunan bir firmaysanız, müşterileriniz fiyatlarınız hakkında da fikir sahibi olmak isteyeceklerdir. Bir kuru temizlemeci olduğunuzu varsayalım, tüm fiyat listenizi web sitenizde listeleyebilirsiniz. Ya da bir hizmet şirketi iseniz başlangıç fiyatını veya giriş seviyesi paketinin fiyatını listeleyebilirsiniz.

Bu fiyatlandırma listeleri sürekli yeni ürünleri/hizmetleri sorup da asla alışveriş yapmayan kişileri de sizden uzak tutacaktır.

  1. Menü

Bu madde restoranlar gibi hizmet menüsü bulunan işletmeler için geçerlidir. Müşterilerinizin sunduğunuz şeyler hakkına fikir sahibi olabilmeleri için web sitenizde bir menü görüntüleyin.

Dikkat! Menülerinizi PDF formatında sunmayın. Menüler yaygın olarak PDF formatında sunulur fakat bu cep telefonlarında görüntülemek için pek de iyi bir seçenek değildir. PDF formatları çok fazla tıklama, yakınlaştırma ve kaydırma gerektirir.

  1. Sosyal Medya

Müşterilerinizin sizi Twitter, Facebook, Instagram, YouTube gibi platformlarda takip etmesini kolaylaştırın. Bu platformlarda hesabınız yok ise en azından birkaç tanesinde açmalısınız. Web sitenize sosyal medya hesaplarını eklemenin klasik bir yolu, menü çubuğunuzun ya da logonuzun yanına küçük ikonlar eklemektir.

Müşterileriniz sizi sosyal medyada takip ettiği zaman markanız akıllarında kalacaktır ve daha ön planda olacaktır. Belki hemen şimdi size para kazandırmayacaklar fakat ilerleyen günlerde ürününüze ya da hizmetinize ihtiyaç duydukları anda akıllarına ilk olarak siz geleceksiniz.

You may also like

Güncel , VPS , WHM / Cpanel

Cpanel Vps Lisans Hatası

Merhabalar, Linux sunucuların vazgeçilmez paneli CPanel ‘in en ufak sorunu olan lisans hatası olayını anlatacağım size. Biliyorsunuzki CPanel lisanslı bir kontrol panelidir. Bu panel aylık ücretlendirme ile sunucunuzda çalışır. Her ip adresinin test amaçlı...
Cpanel , Güncel , Kontrol Paneli , Linux , Linux Sunucu Yönetimi , Server , VDS , VPS , WHM / Cpanel

php.ini ile güvenliği sağlama

Merhaba değerli ziyaretçimiz; Sunucumuza Bağlanıp php.ini üzerinden sunucumuzda kullanıma kapatacağımız fonksiyonları belirteceğiz. Putty yada PenguiNet ile sunucumuza bağlandıktan sonra cd /usr/local/lib/ yazıp ilgili dizine giriyoruz. Girdikten sonra vi php.ini yazıp dosyamızı açıyoruz ve içerisinde aşağıya doğru inip ayarları uyguluyoruz. Safe...