OpenCart E-ticaret Sitenizde Bulunması Gereken 10 Eklenti

by

Mağazanızdaki müşteriler tarafından en çok satın alınan ürünleri gösterir. 2 aşamalı çalışan bu dönüşüm aracı ile ziyaretçilerinize ilgilendikleri ürünlerin benzerleri gibi alternatif seçenekler sunabilir ve müşterileriniz bir satın alma işleminden vazgeçmeden önce onlara güven duygusu aşılayabilirsiniz.

AlsoBought, diğer müşterilerin satın aldıkları ürünleri gösteren bir widgettir ve özelleştirilmeye müsaittir. Widget ile şunları düzenleyebilirsiniz:

 • Widget adı
 • Ürün resminin boyutlarını
 • Görüntülenen ürün sayısı
 • Özel CSS ekleme

Widget hatta müşterilerinizin size sağlayacağı ortalama kazanç değerini de tahmin edebiliyor.

 1. SEO Backpack

OpenCart için en modern ve en sezgisel SEO modülü olan SEO Backpack ile mağazanızın sıralamasını yükseltin. SEO Backpack, harika bir arayüze sahiptir ve işlevsellik konusunda oldukça şeffaftır. SEO Backpack ile her şey raporlanır ve böylelikle kullanıcılar modül ile gerçekleşen değişiklikleri görüntüleyebilir.

SEO Backpack’in bazı eşsiz özellikleri:

 • Tüm sorunları tek bir tıklama ile düzeltme tuşu
 • Dahili SEO gezgini
 • Arama motoru analizi
 • JSON-LD formatı ile yapılandırılmış veriler

SEO Backpack, SEO dostu URL’lerinizi kolaylıkla yapılandırmanıza, tüm sayfalar için ayrı ayrı meta veriler oluşturmanıza, URL yönlendirmelerini yapılandırmanıza, sıralama becerileri üzerinde kapsamlı bir denetim imkanına sahip olmanıza ve çok daha fazlasına olanak tanır.

Yeni online mağazalar genellikle web sitelerinin dizine eklenmesi için çaba gösterirler, bu da yeni müşteriler kazanmasının önünde bir engeldir. SEO Backpack ile mağazanızın arama motorlarındaki konumlarını çok daha hızlı ve kolay bir şekilde düzenleyebilirsiniz

 1. FacebookLogin:Sıkıcı kayıt işlemlerini atlayabilmeleri için müşterilerinize tek bir tuş ile hızlı ve kolay bir şekilde mağazanıza erişme imkânı tanıyın.

  FacebookLogin’i OpenCart mağazalarına yerleştirerek yeni ziyaretçilerinizin kolaylıkla sitenize kayıt olmalarını ve hemen alışverişe başlayabilmelerini sağlayın. Bu araç, müşterilerinizin Facebook hesaplarından toplayacağınız bilgilerin türünü, buton metnini ve buton tasarımını yapılandırmanıza olanak tanır. Ayrıca belirlediğiniz bir buton türünü belirli bir müşteri grubuna atamanıza da izin verir.

  Henüz yeni oluşturulmuş olan OpenCart mağazaların, genellikle müşterileri için daha erişilebilir ve kullanışlı olması gerekiyor. Bunları yapabilmek için de FacebookLogin son derece kullanışlı.

 1. Ajax Quick Checkout: (Hızlı Ödeme)

Müşteriler her zaman kolay bir alışveriş ve hızlı bir ödeme deneyimi yaşamak ister. Ajax Quick Checkout ile müşterileriniz için bunların ikisini birden gerçekleştirebilirsiniz.

OpenCart’ın varsayılan ödeme işlemi teknik olarak tek bir sayfa olsa da birden fazla adım gerektirdiği için biraz yapılandırılması sizin yararınıza olacaktır. Peki nasıl? Ajax Quick Checkout ile uygun bir arayüze sahip olursunuz, her şeyi ölçeklendirebilirsiniz ve optimize edilmiş bir akışa sahip olursunuz.

Yeni online mağazaların kullanılabilirlik açısından eksiklerinin olduğuna değinmiştik. Bunun üzerine bir de uzun ve zorlu bir ödeme işlemi eklenirse değerli müşterilerinizi kaybetme ihtimaliniz oldukça artar. Bu da web siteniz için harcadığınız onca çabanın boşa gitmesi anlamına geliyor. Bu yüzden Ajax Quick Checkout gibi bir araç kullanarak müşterilerinizin ihtiyaçlarına karşılık vermelisiniz.

 1. iBlog

Daha fazla trafik oluşturmak ve daha iyi bir dizine sahip olmak için müşterilerinizin ilgisini çeken SEO dostu blog gönderileri yayınlamaya başlayın. Bir bloga sahip olan web sitelerinin aşağıdaki gibi sayısız avantajı olur:

 • Daha fazla trafik
 • Daha iyi indeksleme
 • Daha fazla müşteri
 • Dönüşüm
 • Güven
 • Sadakat

iBlog, yerleşik bir Disqus yorum sistemi ve sosyal paylaşım seçenekleri sunuyor. Bu 2 özelliğin de katkılarıyla hemen şimdi blog yayınları yapmaya başlayabilirsiniz.

SEO özellikleri meta verilerinizi yapılandırmanıza ve blog yayınlarınızın daha iyi sıralamalara sahip olması için yapabileceğiniz özel ayarlamalara olanak tanır. Ayrıca üst seviye kullanıcılar dilerlerse özel CSS alanından ve kaynak kodunu değiştirmeye izin veren blog gönderisi düzenleyicisinden yararlanabilir.

Yeni online mağazalar için içerik pazarlaması son derece önemlidir. Sektörünüzde ne kadar çok rakibinizin olduğunu düşünürsek, bir şekilde fark yaratmanız gerekmekte. Bu yüzden mutlaka bir bloga sahip olmalısınız.

 1. AlsoViewed

Müşterilerinize, ilgilendikleri ürünle ilgilenen diğer müşterilerin ayrıca ilgilenmiş oldukları ürünleri de gösterin. Bunun dışında ayrıca en çok ziyaret edilen ürünleri de önerdiğinizden emin olun. Tıpkı AlsoBought’ta olduğu gibi bu eklentide de ilgili ürünlerle ilgili alternatif seçenekler ve diğer müşterilerin tercihleri gösterilir.

Diğer müşterilerin ilgilendikleri ürünlerin müşterilere gösterilmesi, müşterilerde o öğenin tükeneceği hissini uyandırır ve satın alma kararı almaları için onları teşvik eder.

Yeni mağazalar, müşterilerin satın alma kararlarında etkili olmak için bu tarz araçları kullanabilirler.

 1. EmailVerification (E-posta Doğrulama)

Müşterilerinizin hesaplarını e-posta aracılığıyla doğrulamaları için oluşturulmuş ücretsiz bir OpenCart modülüdür. E-posta doğrulama, OpenCart mağazanız için kullanmanızı önerdiğimiz bir güvenlik katmanıdır.

EmailVerification ile müşterilerinize özelleştirilmiş bir -posta gönderebilirsiniz, böylelikle müşterileriniz kolaylıkla hesaplarını doğrulayabilir. Üstelik kurulumu ve kullanımı oldukça kolaydır

 1. MasterCard

OpenCart ile dünyanın en popüler ikinci kredi kartı ağı olan MasterCard’ı ücretsiz olarak entegre edebilirsiniz. Mastercard Payment Gateway Services for OpenCart, MasterCard tarafından desteklenen ücretsiz bir entegrasyondur. Bu entegrasyon ile en hassas müşteri verileri toplanır ve MasterCard tarafından güvenle yönetilir.

Müşterileriniz için kaliteli alışveriş deneyimi ve ödeme güvenliği sağlayan bu uzantının ayrıca şöyle özellikleri de vardır:

 • MasterCard güvencesiyle ödeme işlemi
 • Sadece SSL Sertifikası olan mağazalarda çalışır
 • Kredi kartı detaylarının şifrelenmesi

Yeni bir mağazanın fark yaratabilmesi için mükemmel bir fırsattır. 200 milyon MasterCard sahibinin faydalanabileceği basit ve güvenli bir yöntemdir

 1. FacebookMessage

Konuşmaları Facebook’a yönlendirerek müşteri hizmeti konusunda daha sosyal bir hal kazanın. FacebookMessage, OpenCart web sitenizin vitrinine bir sohbet widget’i yerleştirir ve müşterileriniz doğrudan Facebook sayfanızı görmesine olanak tanır.

Daha basit iletişim olanağı ve müşteri sorunlarına daha hızlı cevaplar, daha fazla dönüşüm oranlarına ve daha iyi etkileşimlere neden olur. FacebookMessage, mağazanızın tasarımına göre kişiselleştirilebilir, birden fazla mağaza için kurulabilir ve mobil cihazlarla son derece uyumludur.

Günümüzde yeni mağazaların olabildiğince sosyal ve esnek olması gerekiyor. Bunun için de FacebookMessage son derece ideal bir seçenektir

 1. ComingSoon

Mağazanızın gelişme aşaması, boşa gitmesine izin veremeyeceğiniz değerli bir zaman dilimidir. Müşterilerinizin beklenti içine girmesini sağlamak için çekici ve bilgilendirici bir “ComingSoon (çok yakında)” sayfası oluşturun.

ComingSoon, herhangi bir teknik bilgi ya da beceri gerektirmeden web siteniz için bir yakında sayfası oluşturmanıza olanak tanır. Böylelikle henüz ürününüz ya da hizmetiniz sunulmamışken bile müşterileriniz ile iletişime geçmiş olursunuz. Ek olarak yakında sayfanıza müşterilerinizden e-posta adreslerini bırakmalarını isteyebileceğiniz bir abonelik formu da ekleyebilirsiniz. Böylelikle sayfanız etkin olduğu zaman onları bilgilendirebilirsiniz

 

You may also like

Çözümler , Genel , Güncel

Bayi Hosting (Reseller) Nedir ?

Bayi Hosting (Reseller) türü hosting satışlarının bir çok alanda kullanabilir ve bunlar üzerinden gelir elde edebilir, satışlarınızda ek özellik olarak ekleyebilirsiniz. Bu yazımızda Bayi Hosting (Reseller) nedir, Bayi Hosting (Reseller) kimler almalı, Bayi Hosting’in (Reseller) avantajları nelerdir gibi...