Alan Adınızın Süresi Bitti Ne Yapmanız Gerekiyor?

Web sitenizin alan adı (domain) müddetini yenilemeyi unuttunuz mu hiç? Ya Da etkin alan adınızın müddetinin ne zaman biteceğine hiç baktınız mı?

Eğer alan adınızın müddetini yenilemeyi unutursanız fazlaca zaman kaybının yanında ekstra emek sarf etmeniz ve maddi konuda biraz harcama yapmanız gerekebilir. Daha eskiden alan isminizi alıp uzunca zamandır benzer adı kullanıyorsanız; hem şuan ki kitlenizi, aynı zamanda bugüne dek emek vererek elde ettiğiniz projeyi kaybetmek istemezsiniz, öyle değil mi?

Alan Adınızın Süresi Bitince Ne Olur?

Aktif bir alan adının süresi eninde sonunda bitecektir. Her şirketin kendi bazında bazı şartları vardır. Bu sebeple çalıştığınız şirketin bu tip vaziyetlerde ne türlü bir süreç seyrettiğini öğrenmenizi öneririz.

Bu aşamada panik yapmamak , bilinçli davranmanız gereken basit bir şey olduğunu unutmayın. Alan adınızın ömrü dolduktan daha sonra harekete geçmek amaçlı hala belli bir süre zarfı daha vaktinizin olduğudur. Ömrü dolan Alan isimleri üç evreli bir periyoda girerler, ilk dönem ile başlayalım.

Hala Vaktiniz Var!

Alan adınızın ömrü dolduğunda bir an önce bir bekleme süresi başlar ve bu bekleme müddetine Expired Period denir. Alan isminin haklarına sahip durumda olan bireyin bir daha meydan ismini tescil etmesi amaçlı bilinen süre aşağı yukarı 45 gündür.

Yenileme Sürecinde de Almazsanız?

Mevcut bekleme müddetini aştıktan daha sonra, girdiğiniz periyoda Redemption Period denir. Domaininizi kurtarmak amaçlı son şansınız! Bu periyod size 30 gün daha kazandırır fakat cezai işlem gerektirir. İçinde bulunduğunuz 30 gün içerisinde, alan adınıza 100$ + KDV ödeyerek bir daha sahip olabilirsiniz. Ekonomikhost belirlemiş olduğu meblağının içinde bir sene domain yenileme fiyatıda yer almaktadır.

Domain’ime Ne Oldu?

Ancak size verilen yenileme sürecinde de alan isminizi satın almazsanız, 5 günlük Pending(deletion) Period’a girerek alan adınızdaki bütün haklarınızı kaybedersiniz. Bu da domainin herkese açık anlamına geldiği manasına , başka bir deyişle sizin rastgele bir yaptırımınız kalmaz. Şayet çok revaçta bir domainden bahsediyorsak, meydan adınız başkaları aracılığıyla kısa zamanda satın alınıp kullanılması an meselesidir.

EkonomikHost olarak müşterilerimizin domainlerini kendilerine ilişkin birer mülk olarak görmekteyiz. Sanal mülkerinizi muhafaza etmek amaçlı size her zaman destek vermekteyiz.

Mevcut domaininizin süresini güncellemek  veya süresini uzatmak amaçlı anında “EkonomikHost” panelinize giriş yaparak Alan Adlarım sekmesinden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Konu ile alakalı daha çok haber almak amaçlı bizimle bağlantıya geçebilir kampanyalarımızdan haberdar olmak için http//www.ekonomikhost.net/ web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Hızlı Yanıt Ver