Cpanel Ücretsiz SSL Sertifikasında Comodo ile Birleşti!

by

Dünya çapında 72 milyon etkin alan ismin kullandığı önder hosting kontrol paneli cPanel, web hosting ortaklarının barındırdıkları internet sitelerine otomatik SSL sertifikası kurabilmesi amaçlı AutoSSL’i başlattı.

AutoSSL; cPanel ve WHM’in 60 veya sonraki sürümlerini çalıştıran bütün alıcılar kullanabilir vaziyette. AutoSSL, Geçen Kasım ayı içinde 5.8 milyon sertifika üreterek müşterilere ulaştı.

Sertifikalandırma ölçeğinin genişletilmesi ve gün içerisinde 240.000 web sitesinin emniyetli duruma getirilmesi amaçlı cPanel, durumu hazırda 38 milyonu aşkın tam tanımlanmış alan adını (FQDN) emniyetli duruma getiren, dünyanın en büyük sertifika sağlayıcısı (CA) Comodo’yu seçti.

cPanel’in CEO’su J. Nick Koston, “Yazılımımıza ilave maliyet eklemeden Onaylı (Domain Validated) cPanel sertifikaları yöntemiyle şifreleme sunuyoruz nedeni ise bizce , web güvenliği önemli”diye konuşmasına devam etti. “Hedefimiz, daha emniyetli tek internetin oluşturulmasını sağlamak ve bu hedefe ulaşmak amaçlı şuan ki müşterilerimizin hepsinin alan adlarında AutoSSL’i etkinleştirmelerini istiyoruz”diyen Koston, cPanel ve WHM’nin 60 veya daha sonraki sürümlerini kullanmayanları da AutoSSL özelliğinden faydalanmaları amaçlı sağlayıcılarını değiştirmeleri veya sürümlerini yükseltmeleri istikametinde teşvik ettiklerini ifade etti.

 

 

AutoSSL; cPanel ve WHM’nin 60 ve sonraki sürümlerinde dahil olmak üzere yeni gelen bir otomasyon özelliği daha. Sunucudaki bütün internet siteleri , oturumu açma sayfaları ve uç noktalar  otomatik olarak, Alan ismi Onaylı (DV) cPanel SSL sertifikalarını buluyor ve dağıtıyor.

AutoSSL internet sitelerini korumanın yanında , cPanel ve WHM’nin şifrelemeye gereksinim duyulan sahalarında SSL’yi etkinleştiriyor. Bunun yanı sıra yönetici olarak oturumu açma , e-postalar ve iç hizmetler de dahil. AutoSSL bununla birlikte müddeti dolan sertifikaları da yeniliyor. Web siteleri amaçlı saklılığı, güvenliği ve güveni muhafaza etmek yolunda “başlat ve unut”prensibiyle mümkün kılıyor.

Comodo CA başkanı Michael Fowler, “Çevrim içi web in tamamı emniyetli ve şifrelenmiş olması gerekir”derken, “Bu sebeple, cPanel ortaklığı yardımıyla milyonlarca internet sitesini emniyetli duruma getireceğimiz için çok fazla heyecan içeresindeyiz” iletisi verdi.

Comodo; Alan Onaylı (DV) sertifikalar ile şifreleme sunarak çevrim içi güven yaratıyor. Bunun yanı sıra Tesis Onaylı (OV) ve Genişletilmiş Onaylama (EV) sertifikalarıyla şifrelemenin yakınında İnternet sitesi sahiplerinin kimliğini doğrulama fırsatı sağlıyor. Kullanıcıların, kendilerine ilişkin şifreli verilerin kimlere gittiğini bilmeleri gerekmektedir ki, bu sebeple kimlik doğrulamanın ehemmiyeti çok büyüktür.

You may also like